Menu

Tumlingebold

Tumlingebold er for børn i alderen 1-4 år, pt., årgang 2014, 2015 og 2016. Ideen med Tumlingebold er at få de små tumlinger aktiveret og i gang med noget idræt og motorisk træning.

Så er man interesseret i, at give sit barn endnu bedre motorik, balance og så småt give barnet en føling med bold, så er Tumlingebold helt sikkert noget for dit barn.

Vi starter med bjørnegymnastik til musik. Som en opvarmningsleg med en masse sjove bevægelser. Herefter er der 1-2 forskellige slags lege som kan være forskelligt for hver gang. Herefter er der opsat en stor motorisk udfordrende forhindringsbane, hvor børnene har frit leg. Efter en times leg sluttes der af i samlet folk med farvelsang.

 

Træning
Lørdage 9.00-10.00 i Skovlunde Hallen, Lundebjerggårdsvej 7, 2740 Skovlunde.

 

Ind- og udmeldelse:
Ind- og udmeldelse i BSF foregår online ved at benytte linket nedenfor. Her fremgår også kontingentpriserne på de forskellige årgange.

Ind- og udmeldelse

Klubnyt
JA-WELL Rengøring og BSF indgår aftale
Klubnyt
Indkaldelse til ordinær generalforsamling 2017
Klubnyt
Banerne er åbne igen
Klubnyt
Græsbanerne er lukket
Herresenior 1
HS2 godt fra start i serie 3
Herresenior 1
HS1 hentede tre point i sæson premieren
U12 Drenge
Vi søger flere kammerater
Herresenior 1
BSF sikkert videre i pokalen
U13-1 Piger
Talentstævne i Jylland - stor succes for BSF U12-1 og U13-1 piger
Kvinder 3F Liga
Vigtige 3 point mod Vejle
Kvinder 3F Liga
Thomas Maale inden premieren: Bliver en tæt kamp
Nyheder Kvinder/Piger
Imponerende comeback og sejr i U16 øst

Tumlingebold

Træner
profilepic
Allan Krüger Sørensen
Træner
ingen img
Sabina Jakobsen
WEB/SOCIALE MEDIER
profilepic
Iben Bagge

BSF Facebook

Sponsor nyt
Skovlunde maleren ny sponsor for U16-1 piger
Sponsor nyt
ECO STEAM AUTO - Nyt spilletøj til U10 drenge
Sponsor nyt
GUNDSØ ENTREPRENØR - Sponsor U12-2 Drenge
Sponsor nyt
FAIR - Ny sponsor for U12-1 Drenge
BSF hjemmekampe i Ballerup Idrætspark
August 2017
23.
onsdag
17.30
BSF
Omklædning 12
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
Allerød Fodbold Klub
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
23.
onsdag
17.45
BSF
Omklædning 15
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
B. 1973, Herlev
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
23.
onsdag
18.30
BSF
Omklædning 15
Herrer
U17
U17 Drenge 3 (01) Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 6
Ishøj IF
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 6
23.
onsdag
19.00
BSF (2)
Omklædning 15
Herrer
Senior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) - Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 7A - 8-mandsbane
Farum BK (2)
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 7A - 8-mandsbane
23.
onsdag
19.00
BSF
Omklædning 17
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
FC Ballerup
Omklædning 20 Fridrætten
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
23.
onsdag
19.00
BSF
Omklædning 12
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
Brøndbyernes IF
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
24.
torsdag
17.30
BSF
Omklædning 15
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 7B - 8-mandsbane
Svogerslev BK
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 7B - 8-mandsbane
25.
fredag
18.30
BSF
Omklædning 17
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 1 Efterår (01-02) • P1
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 2 - Kampbane
FFB
Omklædning 15
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 2 - Kampbane
26.
lørdag
10.00
BSF
Omklædning 15
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 4
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
Gladsaxe-Hero BK
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
26.
lørdag
10.30
BSF (2)
Omklædning 12
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 7A - 8-mandsbane
BSF (1)
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 7A - 8-mandsbane
26.
lørdag
10.36
BSF (2)
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Ballerup Idrætspark
Sengeløse GI
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
10.54
BSF (1)
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Ballerup Idrætspark
Greve Fodbold
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
11.30
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
BK Friheden
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
11.48
BSF (1)
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Ballerup Idrætspark
Brøndbyernes IF
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
11.48
BSF (2)
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Ballerup Idrætspark
Roskilde Pigefodbold
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
12.00
BSF
Omklædning 12
Kvinder
U16
U16 Piger Øst 1 (02) efterår • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 1
B93
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 1
26.
lørdag
12.00
BSF
Omklædning 15
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (03) Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 2 (LYS)
Måløv BK
Omklædning 17
Ballerup Idrætspark
Bane 2 (LYS)
26.
lørdag
12.24
BSF (2)
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 1, 2 baner
Ballerup Idrætspark
BSF (1)
Ballerup Idrætspark
26.
lørdag
13.00
BSF
Omklædning 12
Kvinder
U16
U16 Piger 2 (02) Efterår • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 5
Lynge-Uggeløse IF
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 5
26.
lørdag
13.00
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Køge BK
Ballerup Idrætspark
27.
søndag
10.00
BSF
Omklædning 15
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 6
Taastrup FC
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 6
27.
søndag
11.00
BSF
Omklædning 15
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
Himmelev-Veddelev BK
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
27.
søndag
11.00
BSF
Omklædning 12
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
Greve Fodbold
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
27.
søndag
11.00
BSF
Omklædning 15
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Bane 13C - 8-mandsbane
Herlev IF
Omklædning 17
Ballerup Idrætspark
Bane 13C - 8-mandsbane
27.
søndag
11.30
BSF (2)
Omklædning 12
Kvinder
U18
U18 Piger Øst (00-01) efterår • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 2 - Kampbane
Brøndbyernes IF (2)
Omklædning 11
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 2 - Kampbane
27.
søndag
12.00
BSF
Omklædning 1 (Stadion)
Kvinder
U18
U18 Piger DM 2017/18 • DM
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 1 - Stadionbanen
Team Viborg
Omklædning 2 (Stadion)
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 1 - Stadionbanen
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.